رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 22 April

گزارش‌های تایید نشده از ولایت هلمند در جنوب افغانستان حاکی است که نیروهای دولتی از ولسوالی مرزی خانشین عقب‌نشینی کرده و این منطقه به دست گروه طالبان افتاده است. عمر زواک، سخنگوی والی هلمند، تصرف این ولسوالی استراتژیک به دست گروه طالبان را رد کرده و گفته که این گروه دیشب (۲۴ حوت/اسفند) به شماری […]

گزارش‌های تایید نشده از ولایت هلمند در جنوب افغانستان حاکی است که نیروهای دولتی از ولسوالی مرزی خانشین عقب‌نشینی کرده و این منطقه به دست گروه طالبان افتاده است.

عمر زواک، سخنگوی والی هلمند، تصرف این ولسوالی استراتژیک به دست گروه طالبان را رد کرده و گفته که این گروه دیشب (۲۴ حوت/اسفند) به شماری از پاسگاه‌های امنیتی حمله کردند و درگیری بین دو طرف آغاز شد.

آقای زواک گفته که نیروهای تازه‌نفس به منطقه خانشین فرستاده شده و جنگ در شماری از مناطق آن هنوز هم ادامه دارد.

گزارش‌ها از این منطقه حاکی است که افراد مسلح شورشی از مناطق دور دست ساختمان‌های مقر ولسوالی و فرماندهی پلیس خانشین را هدف حملات توپخانه‌ای قرار داده‌اند.

نبرد در این ولسوالی باعث شده که فعالیت شبکه‌های مخابراتی مختل و تماس‌های تلفنی در آن جا با مشکل مواجه شود.

گروه طالبان گفته که نیروهای دولتی در پی نبردی سنگین از شماری از پاسگاه‌ها عقب‌نشینی کردند و مرکز این ولسوالی به دست نیروهای این گروه افتاده است.

قاری یوسف احمدی که خود را سخنگوی گروه طالبان معرفی می‌کند، در پیامی به رسانه‌ها گفته که ساختمان‌های دولتی در مرکز خانشین در دست افراد این گروه است.

منابع مستقل ادعاهای هیچ یک از دو طرف را تایید یا رد نکرده‌اند.

گروه طالبان از چندی پیش حملات خود را به مواضع دولتی در مناطق مختلف ولایت هلمند آغاز کردند و گمان برده می‌شود که شماری از مناطق استراتژیک ولایت هلمند در کنترل این گروه باشد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
119
روز مانده
روز استقلال افغانستان
6
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
299
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
348
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی