رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷
  • السبت ۷ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 24 March

موسسه آکسفام در گزارشی ضمن انتقاد از تداوم تجاوز عربستان سعودی به یمن اعلام کرد که ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار شهروند یمنی در معرض قحطی قرار دارند. به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری آوا به نقل از المیادین، موسسه آکسفام به مناسبت گذشت هزارمین روز از تجاوز عربستان سعودی به یمن گزارشی را منتشر کرد. در […]

موسسه آکسفام در گزارشی ضمن انتقاد از تداوم تجاوز عربستان سعودی به یمن اعلام کرد که ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار شهروند یمنی در معرض قحطی قرار دارند.

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری آوا به نقل از المیادین، موسسه آکسفام به مناسبت گذشت هزارمین روز از تجاوز عربستان سعودی به یمن گزارشی را منتشر کرد. در این گزارش آمده است: یمن بیش از هزار روز است که با سلاح های مدرن بمباران می شود. ما اکنون شاهد وضعیت قرون وسطایی در یمن هستیم به طوری که از قحطی به عنوان یک سلاح جنگی استفاده می شود.

در ادامه گزارش گفته شده است: جلوگیری از کمک رسانی و ممانعت از ورود غذا و دارو برای مردم، اقدامی عاری از اخلاق و احساسات انسانی است. پس از گذشت هزار روز از جنگ یمن، این کشور در آستانه قحطی قرار دارد. قحطی حدود ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار شهروند یمنی را تهدید می کند.

در این گزارش آمده است: ما نسبت به ادامه جنگ و حمایت آن از سوی کشورهایی چون آمریکا و انگلیس که با فروش سلاح از تجاوز به یمن حمایت می کنند نگران هستیم.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
148
روز مانده
روز استقلال افغانستان
35
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
328
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
377
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی