رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
  • الخميس ۱ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 18 January

گفته‌ است که پاکستان ساخت موانع را برای جلوگیری از تهدیدات، در بخش‌های مرزی با افغانستان آغاز کرده ‌است. رئیس ستاد ارتش پاکستان این مطلب را روز گذشته در حالی که از بخش‌های قبایلی پاکستان در منطقه مهمند بازدید می‌کرد، گفت. «قمر جاوید باجوا» منطقه «مهمند» و «باجور» را در معرض تهدیدات شدید عنوان کرده و […]

گفته‌ است که پاکستان ساخت موانع را برای جلوگیری از تهدیدات، در بخش‌های مرزی با افغانستان آغاز کرده ‌است.

رئیس ستاد ارتش پاکستان این مطلب را روز گذشته در حالی که از بخش‌های قبایلی پاکستان در منطقه مهمند بازدید می‌کرد، گفت.

«قمر جاوید باجوا» منطقه «مهمند» و «باجور» را در معرض تهدیدات شدید عنوان کرده و گفته که ساخت این موانع در نواحی که در خطر حمله از خاک افغانستان قرار دارند اولویت ارتش پاکستان محسوب می شود.

روزنامه «د نیوز» چاپ پاکستان به نقل از باجوا مطلبی را منتشر کرده است که بر اساس آن این مسئول بلند رتبه پاکستانی اذعان داشته ارتش پاکستان سراغ تمام منابع مورد نیاز را به خاطر تامین ثبات و امنیت بخش‌های قبایلی خواهد گرفت.

وی همچنین گفته ما در تلاش برای تامین امنیت مرز دو کشور هستیم که با فداکاری‌ و قربانی‌هایی در جنگ علیه تروریسم داده‌اند.

این در حالی‌ است که یکی از موارد تنش‌برانگیز میان کابل و اسلام‌آباد ایجاد تاسیسات نظامیان پاکستان در مسیر خط دیورند بوده و دولت افغانستان هم‌چنان به این مسئله معترض است.

سال گذشته ساخت تاسیسات نظامیان پاکستان حتی چندین بار به درگیری‌های نظامی بین نیروهای دو طرف و وارد شدن تلفات نیز انجامید.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
28
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
442
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی