رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March
در مراسم تودیع و معارفه معاونان وزارت اطلاعات و فرهنگ

آثار ملی و تاریخی افغانستان تاریخ کشور را زنده نگه می‌دارد

«عبدالله عبدالله»، رییس اجراییه دولت وحدت ملی افغانستان در مراسم تودیع و معارفه معاونان وزارت اطلاعات‌و‌فرهنگ این کشور با تاکید بر اهمیت آزادی بیان و حفظ آثار تاریخی افغانستان، از وزارت اطلاعات و فرهنگ این کشور خواست تا با ارتقاى ظرفیت کاری، در رفع چالش‌ها در این زمینه رسیدگی کنند. وی افزود: آزادی بیان، یک […]

«عبدالله عبدالله»، رییس اجراییه دولت وحدت ملی افغانستان در مراسم تودیع و معارفه معاونان وزارت اطلاعات‌و‌فرهنگ این کشور با تاکید بر اهمیت آزادی بیان و حفظ آثار تاریخی افغانستان، از وزارت اطلاعات و فرهنگ این کشور خواست تا با ارتقاى ظرفیت کاری، در رفع چالش‌ها در این زمینه رسیدگی کنند.

وی افزود: آزادی بیان، یک دستاورد بزرگ کشور پس از سه دهه جنگ است و رسیدگی به فشارها علیه رسانه‌ها و دفاع از آزادی بیان، وظیفۀ وزارت اطلاعات و فرهنگ است.

رئیس اجراییه دولت وحدت ملی افغانستان افزود: وزارت اطلاعات و فرهنگ، باید با ایجاد ظرفیت جدید مالی، به چالش رسانه‌ها و حفظ آثار تاریخی رسیدگی کند.

وی ابراز امیدواری کرد که با انتخاب معاون جدید انتشارات دستاوردهای آزادی بیان حفظ و در قانونمند شدن آن، گام‌های بزرگ‌تری برداشته شود.

عبدالله با ابراز نگرانی از وضعیت آثار تاریخی افغانستان گفت: زمانی که یک بخش و یا اثر تاریخی، از غارت نجات داده می‌شود گویا تاریخ کشور زنده می‌شود.

وی افزود: تعداد بناها و آثار تاریخی ثبت شده، به بیش از پنج هزار می‌رسد و باید در زمینه حفظ آنها به عنوان آثار ملی تلاش شود.

پایگاه اطلاع رسانی ریاست اجراییه دولت وحدت ملی افغانستان گفت: «حسین سانچارکی»، به جای «سیده مژگان مصطفوی« به عنوان معاون انتشارات و مصطفوی به عنوان معاون مالی و توریسم وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان انتخاب شد.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی