رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
  • الجمعة ۴ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 20 April

«محمد فیصل» سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان در پاسخ به اظهارات تهدید آمیز «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا در سفر به کابل گفت: کشورهایی که با هم متحد هستند یکدیگر را تهدید نمی‌کنند. به گزارش دیلی پاکستان، وی افزود: آمریکایی‌ها باید درباره عملکرد خود در افغانستان پاسخگو باشند. فیصل تأکید کرد: آمریکا باید درباره افزایش […]

«محمد فیصل» سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان در پاسخ به اظهارات تهدید آمیز «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا در سفر به کابل گفت: کشورهایی که با هم متحد هستند یکدیگر را تهدید نمی‌کنند.

به گزارش دیلی پاکستان، وی افزود: آمریکایی‌ها باید درباره عملکرد خود در افغانستان پاسخگو باشند.

فیصل تأکید کرد: آمریکا باید درباره افزایش تولید مواد مخدر در افغانستان، فساد در این کشور و گسترش نفوذ داعش توضیح بدهد.

مایک پنس در یک سفر غیر منتظره حدود ساعت 2 بامداد برای دیدار با اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان و «عبدالله» رئیس اجرایی این کشور سوار بر بالگرد به ارگ ریاست جمهوری رفت.
در این دیدار پنس بر حمایت واشنگتن و ادامه تعهد این کشور در کمک به افغانستان برای رسیدن به «صلح» و «امنیت» تاکید کرد.
پس از آن نیز پنس با حضور در جمع نظامیان آمریکایی اظهارات تهدیدآمیزی را علیه پاکستان به کار برد.
وی اظهار داشت: ترامپ به پاکستان اطلاع داده است که اگر این کشور به حمایت از گروه‌های تروریستی ادامه دهد چیزهای زیادی را برای از دست دادن دارد.
معاون اول رئیس جمهور آمریکا در ادامه سخنرانی خود افزود:پاکستان چیزهای زیادی را نیز می‌تواند از شراکت با واشنگتن به دست آورد.

چندی پیش سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان با رد اظهارات ترامپ، سیاست امنیتی جدید آمریکا را ردکرد و گفت: با وجود حضور نظامیان آمریکایی، از خاک افغانستان علیه پاکستان استفاده می شود.

وی افزود: که اتهامات وارد شده توسط ترامپ ساختگی ، بی بنیاد و برخلاف حقایق می باشند و همچنین این اتهامات به معنای نفی همه تلاش‌های پاکستان برای مقابله با تروریسم است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
121
روز مانده
روز استقلال افغانستان
8
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
301
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
350
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی