رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
  • الجمعة ۴ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 20 April

ارگ ریاست جمهوری، در پی حمله‌های هراس‌افگانه‌ی اخیر در کابل، قندهار و هلمند روزهای یکشنبه و دوشنبه‌ی هفته‌ی جاری (۲۶ و ۲۷ جدی) را عزای عمومی اعلام کرد. در خبرنامه‌ی ارگ آمده است که در روزهای یادشده در سراسر افغانستان و نمایندگی‌های سیاسی کشور پرچم افغانستان به حالت نیمه برافراشته در آورده می‌شود. گفته می‌شود […]

ارگ ریاست جمهوری، در پی حمله‌های هراس‌افگانه‌ی اخیر در کابل، قندهار و هلمند روزهای یکشنبه و دوشنبه‌ی هفته‌ی جاری (۲۶ و ۲۷ جدی) را عزای عمومی اعلام کرد.

در خبرنامه‌ی ارگ آمده است که در روزهای یادشده در سراسر افغانستان و نمایندگی‌های سیاسی کشور پرچم افغانستان به حالت نیمه برافراشته در آورده می‌شود.

گفته می‌شود که به خاطر شهدای حادثه‌های اخیر به شمول دیپلومات‌های امارات متحده‌ی عربی در مسجد ارگ و مسجد‌های سراسر کشور و نمایندگی‌های سیاسی افغانستان برای یک روز مراسم خاص دعا خوانی برگزار می‌شود.

بر اساس خبرنامه، قرار است که به هدف “احترام” به کشته شدگان دیپلومات‌های امارات متحده‌ی عربی در حادثه‌ی قندهار، منار یادبود آنان در این شهر اعمار و لوح یادبود آنان در مقر وزارت امور خارجه‌ی کشور نصب شود.

این حکم به گفته‌ی ریاست جمهوری کشور به هدف غم شریکی با بازمندگان ” شهدای” حادثه‌های کابل، قندهار و هلمند صادر شده است.

ریاست جمهوری کشور مسوولیت تطبیق این حکم را به دوش شورای امنیت ملی کشور سپرده است.

پس از حمله‌های هراس‌افگنانه‌ی هفته‌ی گذشته در کابل و قندهار، وزارت امور داخله‌ی کشور اعلام کرد که در انفجار‌های پیاپی کابل ۳۸ کشته و ۸۶ زخمی و در انفجارهای قندهار۱۲ تن کشته و ۱۴ تن زخمی شدند.

همچنین، مقام‌های محلی هلمند گفته بودند که در نتیجه‌ی حمله‌ی انتحاری در این ولایت هشت تن کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
121
روز مانده
روز استقلال افغانستان
8
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
301
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
350
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی