رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 6 خبر


  • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 25 April
رئیس مجمع ملی جوانان افغانستان:

افراطیت برای بدنامی اسلام است

مراسم گرامیداشت میلاد با سعادت پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد (ص) با همت «مجمع ملی جوانان افغانستان» و با حضور ده‌ها تن از فرهنگیان افغانستانی در کابل برگزار شد. سخنرانان این مراسم حضرت محمد (ص) را الگوی اخلاق، سیاست و خداپرستی عنوان کرده و اظهار داشتند: علمای دین باید ملت و دولت را بسیج کرده […]

مراسم گرامیداشت میلاد با سعادت پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد (ص) با همت «مجمع ملی جوانان افغانستان» و با حضور ده‌ها تن از فرهنگیان افغانستانی در کابل برگزار شد.

سخنرانان این مراسم حضرت محمد (ص) را الگوی اخلاق، سیاست و خداپرستی عنوان کرده و اظهار داشتند: علمای دین باید ملت و دولت را بسیج کرده و از خطرات کنونی آگاه کنند.

عدم توجه به اخلاق و روش پیامبر مشکل‌زا است

«عبدالله هاشمی» رئیس مجمع ملی جوانان افغانستان در این مراسم گفت: با میلاد حضرت محمد (ص) تحول عظیمی در جهان بوجود آمد و لرزه بر اندام بت‌پرستان و ظالمان افتاد.

هاشمی با بیان اینکه پیامبر مردم را به یگانه‌پرستی دعوت می‌کرد، افزود: هدف از تجلیل میلاد آن حضرت، تجدید پیمان با آرمان‌های اسلامی است.

وی تصریح کرد: عدم توجه به اخلاق و سیره حضرت محمد (ص) سبب شده تا مسلمانان به انواع چالش‌ها و مشکلات مواجه شوند.

افراطیت برای بدنامی اسلام است

رئیس مجمع ملی جوانان افغانستان در ادامه سخنان خود اظهار داشت: اکنون افغانستانی‌ها با 2 خطر جدی که همانا افراطیت و تهاجم فرهنگی است، مواجه هستند و نابودی این خطرات نیاز به وحدت و همدلی ملت بزرگ و مسلمان این کشور دارد.

عبدالله هاشمی با بیان اینکه افراطیت برای بدنامی اسلام راه‌اندازی شده، گفت: اگر وضعیت کنونی ادامه یابد، فردای تاریکی در انتظار افغانستان خواهد بود.

غربی‌ها تروریسم تولید می‌کنند

هاشمی با بیان اینکه غربی‌ها تروریسم را به اسلام ربط می‌دهند، افزود: کشور‌های غربی که خود تولید کننده تروریسم هستند، در تلاش بدنامی دین مقدس اسلام بوده و تروریسم را به اسلام ربط می‌دهند.

وی گروه‌های تروریستی را مزدوران کشور‌های بیگانه خواند و تصریح کرد: علمای دین باید ملت و دولت را بسیج کرده و از خطرات کنونی آگاهی دهند.

رئیس مجمع ملی جوانان افغانستان در پایان سخنان خود با اشاره به گسترش فساد اداری در کشور، نابودی این پدیده را نیازمند جهاد مبارزه با فساد عنوان کرد و اظهار داشت: دولت و ملت باید برای نابودی فساد اداری متحد شده و مفسدان بزرگ را دادگاهی کنند.

نباید ارزش‌های اسلامی نابود شود

در همین حال «عبدالواجد مدنی» عالم دین در این مراسم، اسلام را دین اعتدال و همدلی خواند و گفت: اکنون افکار تکفیری که از سوی غربی‌ها راه‌اندازی شده، آسمان اسلام را ابر‌آلود کرده است.

مدنی افزود: مسلمانان باید اتحاد خود را حفظ کرده و افراطیت را نابود کنند، زیرا برخی‌ها در تلاش بدنامی دین مقدس اسلام هستند.

وی حضرت محمد (ص) را الگوی اخلاق، سیاست و خداپرستی خواند و تصریح کرد: مردم افغانستان در راه اسلام حدود 2 میلیون شهید قربانی کرده و نباید گذاشت ارزش‌های ملی و اسلامی ما نابود شود.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
116
روز مانده
روز استقلال افغانستان
3
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
296
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
345
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی