رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

«نفیس زکریا» یکشنبه در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی دولتی پاکستان گفت: نمایندگانی از دولت‌های افغانستان، روسیه، چین، هند و تعدادی کشورهای آسیای میانه نیز در دور آتی مذاکرات صلح افغانستان حضور خواهند یافت. این سخنگو اظهار داشت: پاکستان خود را متعهد به ایجاد صلح و ثبات در افغانستان می‌داند و بر همین اساس، در تمام […]

«نفیس زکریا» یکشنبه در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی دولتی پاکستان گفت: نمایندگانی از دولت‌های افغانستان، روسیه، چین، هند و تعدادی کشورهای آسیای میانه نیز در دور آتی مذاکرات صلح افغانستان حضور خواهند یافت.

این سخنگو اظهار داشت: پاکستان خود را متعهد به ایجاد صلح و ثبات در افغانستان می‌داند و بر همین اساس، در تمام تلاش‌ها برای کمک به استقرار صلح و ثبات در افغانستان، بطور فعال مشارکت می‌کند. یک افغانستان آرام و با ثبات، به سود پاکستان است.

27 دلو سال گذشته نیز کنفرانس صلح افغانستان به میزبانی مسکو در قالب نشستی 6 جانبه با حضور نمایندگانی از روسیه، چین، افغانستان، هند، پاکستان و ایران برگزار شد.

هفتم جدی گذشته نیز نشستی 3 جانبه بین پاکستان، چین و روسیه به میزبانی مسکو برگزار شد.

ایرنا نوشت: سلسله نشست‌های مسکو با موضوع صلح افغانستان که ابتدا با حضور 3 کشور آغاز شد، در 25 حمل امسال با حضور 12 کشور ادامه خواهد یافت و به نظر می‌رسد روسیه در نظر دارد با وارد کردن تعداد بیشتری از کشورها منطقه به روند این مذاکرات، گام‌های موثرتری را برای بهبود اوضاع افغانستان و از جمله مبارزه با تروریسم به ویژه داعش در این کشور جنگ زده بردارد.

تشدید ناآرامی و تروریسم در افغانستان، بطور بالقوه می‌تواند موجب ایجاد موج ناآرامی و ناامنی در کشورهای آسیای میانه به عنوان حیاط خلوت روسیه شود.

این موضوع یکی از نگرانی‌های منطقه‌ای مسکو محسوب می‌شود.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی