رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الخميس ۱۰ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 26 April

معاون سخنگوی  وزارت دفاع ملی  گفت: با کمک نیروهای  نظامی  و ارتش  امنیت نسبی در  ولایات مختلف کشور برقرار شده و شهروندان در فضای امن تری زندگی می‌کنند. محمد رادمنش، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی گفت: در حال حاضر ۱۷ عملیات به گونه‌ی تهاجمی در سیزده ولایت کشور جریان دارد. وی افزود:  طالبان به حد […]

معاون سخنگوی  وزارت دفاع ملی  گفت: با کمک نیروهای  نظامی  و ارتش  امنیت نسبی در  ولایات مختلف کشور برقرار شده و شهروندان در فضای امن تری زندگی می‌کنند.

محمد رادمنش، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی گفت: در حال حاضر ۱۷ عملیات به گونه‌ی تهاجمی در سیزده ولایت کشور جریان دارد.

وی افزود:  طالبان به حد کافی ضعیف شده اند؛ اما تلاش‌ها برای نابودی لانه‌های طالبان و شکست صفوف آنان همچنان در  جریان است.

رادمنش ادامه داد: طی 24 ساعت گذشته در یک عملیات نظامی ۲۷ طالب کشته و سه تن از آنها  زخمی شده اند.

معاون سخنگوی وزارت دفاع اظهار داشت:  ارتش از تمام امکانات خود برای نابودی تهدیدات امنیتی و سرکوب دشمنان استفاده خواهد کرد.

در  همین راستا  مقام‌های محلی در ولایات قندوز و هلمند، وضعیت امنیتی این ولایات را رضایت‌بخش و آرام گزارش کرده اند.

همچنین محفوظ الله اکبری، سخنگوی زون ۸۰۸ سپین‌زر به تلویزیون یک گفته است، خوشبختانه مردم عید را در زون شمالی به آرامی سپری کرده و در حال حاضر عملیات در قلعه‌ی ذال جریان دارد.

وی عنوان کرد: شماری از روستاها مشمول مرکز این ولسوالی پاکسازی شده و عملیات هوایی در دیگر ساحاتی که طالبان فعالیت دارند ادامه دارد.

عمر زواک، سخنگوی ولایت هلمند نیز گفته است: تهدیدات در مناطقی که طالبان عملیات مخفیانه انجام می‌دادند کاهش یافته و اکنون اوضاع امنیتی در این ولایت بهتر شده است.

هر چند شهر  کابل در  روز پنجشنبه و همچنین ولایت ننگرهار در روز  جمعه شاهد انفجار دو ماین مغناطیسی بوده اند، اما با این حال مردم خواستار این هستند که این آرامی نسبی  نباید نیروهای امنیتی را غافلگیر کند، بلکه آنان باید بر گسترش ساحه‌های زیر اختیارشان بکوشند و با جدیت بیشتری با هراس افگنان مقابله کنند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
115
روز مانده
روز استقلال افغانستان
2
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
295
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
344
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی