شما اینجا هستید
آرشیو مطالب » تروریستان و حامیان شان به دنبال تیره کردن روابط افغانستان با متحدین مهمش هستند

مشاور امنیت ملی کشورمان در پاسخ به پیام همدردی همتای اماراتی خود، از تلاش تروریستان و حامیان شان برای ناامن ساختن منطقه و تیره ساختن روابط افغانستان و متحدان مهم آن نوشته است.
در یک بیانیه خبری دفتر شورای امنیت ملی آمده است که محمد حنیف اتمر در جواب پیام همدردی شیخ طحنون بن زاید آل نهیان، مشاور امنیت ملی دولت شاهی امارات متحده عربی در رابطه به حوادث خونین و دهشت افگنانه اخیر در کشور، گفت که امارات متحده عربی، متحد و همکار خوبی برای افغانستان در راستای مبارزه با هراس افگنی بوده است.
در حمله تروریستی و بمب گذاری سال گذشته بر مهمان خانه والی قندهار، ۵ دیپلمات امارات متحده عربی کشته شدند. سفیر این کشور نیز که در این حادثه زخمی شده بود، در هفته های بعد جان باخت. حکومت افغانستان از سال های گذشته، به خصوص در دوران حکومت وحدت ملی، از طریق نزدیکی روابط با کشورهای عربی، به خصوص امارات و قطر، به دنبال گفت‌وگوهای مستقیم با طالبان بوده است.
اما در پیام حنیف اتمر به همتای اماراتی خود آمده است که تروریستان و حامیان شان همواره به دنبال ناامن ساختن منطقه و رکیک ساختن روابط افغانستان با متحدین مهم این کشور بوده اند.
به نوشته مشاور امنیت ملی کشور، افغانستان و امارات متحده عربی با درک عمیق از تهدیدات موجود در منطقه، سرکوب هراس افگنان را از اولویت های بزرگ کاری امنیت ملی هر دو کشور دانسته و با قوت و مؤثریت بیشتر به مبارزه خود در این راستا ادامه خواهند داد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

افغان کلکین – اخبار افغانستان | مطالب روز جامعه افغانستان