رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
  • الخميس ۹ محرم ۱۴۴۰
  • 2018 Thursday 20 September

مشاور امنیت ملی کشورمان در پاسخ به پیام همدردی همتای اماراتی خود، از تلاش تروریستان و حامیان شان برای ناامن ساختن منطقه و تیره ساختن روابط افغانستان و متحدان مهم آن نوشته است. در یک بیانیه خبری دفتر شورای امنیت ملی آمده است که محمد حنیف اتمر در جواب پیام همدردی شیخ طحنون بن زاید آل […]

مشاور امنیت ملی کشورمان در پاسخ به پیام همدردی همتای اماراتی خود، از تلاش تروریستان و حامیان شان برای ناامن ساختن منطقه و تیره ساختن روابط افغانستان و متحدان مهم آن نوشته است.
در یک بیانیه خبری دفتر شورای امنیت ملی آمده است که محمد حنیف اتمر در جواب پیام همدردی شیخ طحنون بن زاید آل نهیان، مشاور امنیت ملی دولت شاهی امارات متحده عربی در رابطه به حوادث خونین و دهشت افگنانه اخیر در کشور، گفت که امارات متحده عربی، متحد و همکار خوبی برای افغانستان در راستای مبارزه با هراس افگنی بوده است.
در حمله تروریستی و بمب گذاری سال گذشته بر مهمان خانه والی قندهار، ۵ دیپلمات امارات متحده عربی کشته شدند. سفیر این کشور نیز که در این حادثه زخمی شده بود، در هفته های بعد جان باخت. حکومت افغانستان از سال های گذشته، به خصوص در دوران حکومت وحدت ملی، از طریق نزدیکی روابط با کشورهای عربی، به خصوص امارات و قطر، به دنبال گفت‌وگوهای مستقیم با طالبان بوده است.
اما در پیام حنیف اتمر به همتای اماراتی خود آمده است که تروریستان و حامیان شان همواره به دنبال ناامن ساختن منطقه و رکیک ساختن روابط افغانستان با متحدین مهم این کشور بوده اند.
به نوشته مشاور امنیت ملی کشور، افغانستان و امارات متحده عربی با درک عمیق از تهدیدات موجود در منطقه، سرکوب هراس افگنان را از اولویت های بزرگ کاری امنیت ملی هر دو کشور دانسته و با قوت و مؤثریت بیشتر به مبارزه خود در این راستا ادامه خواهند داد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
32
روز گذشته
روز استقلال افغانستان
145
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
148
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
197
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی