رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷
  • السبت ۷ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 24 March

داستان‌نویسان برجسته افغانستان و ایران در «روز جهانی داستان کوتاه» توسط خانه ادبیات افغانستان و حوزه هنری در تهران تجلیل می‌شوند. خانه ادبیات افغانستان نیم‌دهه است که بزرگ‌داشت روز جهانی داستان کوتاه را در کابل، تهران و اصفهان همه ساله  برگزار می‌کند. این بار، بزرگداشت روز جهانی داستان در تهران با حضور داستان‌نویسان 2 کشور […]

داستان‌نویسان برجسته افغانستان و ایران در «روز جهانی داستان کوتاه» توسط خانه ادبیات افغانستان و حوزه هنری در تهران تجلیل می‌شوند.

خانه ادبیات افغانستان نیم‌دهه است که بزرگ‌داشت روز جهانی داستان کوتاه را در کابل، تهران و اصفهان همه ساله  برگزار می‌کند.

این بار، بزرگداشت روز جهانی داستان در تهران با حضور داستان‌نویسان 2 کشور افغانستان و ایران برگزار می‌شود و در این مراسم، داستان‌نویسان جوان افغانستانی و ایرانی داستان می‌خوانند.

همچنین «محمداعظم رهنورد زریاب»، «حسین فخری» و «جواد جزینی» از نویسندگان برجسته افغانستان و ایران درباره تحولات ادبیات داستانی در 2 سرزمین سخن می‌گویند.

زریاب و فخری، هر 2 از پیشکسوتان ادبیات داستانی در افغانستان به شمار می‌روند که سال‌هاست در عرصه داستان‌نویسی قلم می‌زنند.

«چار گرد قَلا گشتم» نوشته زریاب و «خروسان باغ بابر» اثر فخری در سال جاری، برنده جایزه ادبی «جلال آل احمد» در ایران شدند. «چار گرد قَلا گشتم» را انتشارات تاک و «خروسان باغ بابر» را خانه ادبیات افغانستان منتشر کرده‌اند.

این همایش از ساعت 15 تا 18 پنج‌شنبه 21 بهمن /دلو  1395 در حوزه هنری، خیابان حافظ ابتدای خیابان سمیه، روبه‌روی دانشگاه امیرکبیر حوزه هنری سالن زنده یاد امیرحسین فردی برگزار می‌شود.

 شرکت برای همه علاقه‌مندان به فرهنگ مشترک افغانستان و ایران آزاد است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
148
روز مانده
روز استقلال افغانستان
35
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
328
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
377
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی