رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

اشرف‌غنی رئیس جمهور افغانستان گفته است که طرح صلح با طالبان، موفق خواهد شد؛ اما این طرح آخرین گزینه نیست. به گزارش اسپوتنیک، رئیس جمهور اشرف غنی در مصاحبه با شبکه‌ امریکایی سی ان ان گفته است که پیشنهاد اخیر مذاکرات صلح با طالبان در پی ایجاد اجماع ملی و بین‌المللی مطرح شده است. غنی […]

اشرف‌غنی رئیس جمهور افغانستان گفته است که طرح صلح با طالبان، موفق خواهد شد؛ اما این طرح آخرین گزینه نیست.

به گزارش اسپوتنیک، رئیس جمهور اشرف غنی در مصاحبه با شبکه‌ امریکایی سی ان ان گفته است که پیشنهاد اخیر مذاکرات صلح با طالبان در پی ایجاد اجماع ملی و بین‌المللی مطرح شده است.

غنی در پاسخ به این پرسش که چگونه با گروه طالبان که خود او آن را «تروریست» خطاب کرده است، صلح می‌کند، گفته که «تروریزم» یک فعالیت بوده و طرح جدید حکومت افغانستان برای آغاز مذاکرات صلح، به اعضای طالبان فرصت می‌دهد تا از سازمان‌های تروریستی بین‌المللی و فعالیت‌های تروریستی فاصله بگیرند.

آقای غنی همچنین بر اهمیت نقش زنان در روند صلح تأکید کرده و گفته که زنان افغانستان در همه مراحل روند صلح دخیل خواهند بود.
اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان اظهار داشته است که زنان مساوی با مردان حق شرکت در پروسه صلح سیاسی با جنبش تندرو طالبان را دارند.
آقای غنی خاطر نشان ساخت: ” زنان ما از خود حرف میزنند، کرسی های مختلف دولتی را رهبری می نمایند، ما 3 وزیر، 10معاون وزیر و 5 سفیر زن را با خود داریم. تعداد آنها افزایش میابد. آنها در پروسه های مختلف سیاسی و اجتماعی حضور خواهند داشت”.
گفته میشود که مصاحبه غنی میتواند به پروسه صلح با طالبان زیان برساند، زیرا طالبان طرفدار شرکت زنان در پروسیه صلح نیستند.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی