رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷
  • السبت ۷ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 24 March

کشور سوئد با استفاده از اشعه ایکس برای تشخیص سن واقعی پناهجویانی استفاده می کند که با ادعای نرسیدن به سن واقعی به دنبال کسب منافع پناهجویی در این کشور هستند. در سال‌های اخیر سوئد میزبان بالاترین تعداد پناهجویان بر اساس جمعیت سرانه اروپا بوده است که باعث ترویج این باور عمومی شده که مهاجران […]

کشور سوئد با استفاده از اشعه ایکس برای تشخیص سن واقعی پناهجویانی استفاده می کند که با ادعای نرسیدن به سن واقعی به دنبال کسب منافع پناهجویی در این کشور هستند.

در سال‌های اخیر سوئد میزبان بالاترین تعداد پناهجویان بر اساس جمعیت سرانه اروپا بوده است که باعث ترویج این باور عمومی شده که مهاجران اغلب با اعلام این که هنوز به سن قانونی نرسیده اند به دنبال منافع بیشتری هستند.

سوئد بیش از 163 هزار پناهجو را در سال 2015 پذیرش کرد که حدود 35 هزار نفر از این عده مدعی بودند که زیر سن قانونی هستند که هنوز درباره این مساله بحث است زیرا آزمایش‌های کاملی درباره پناهجویان جدید انجام نشده و اغلب به آنچه خود پناهجویان می گویند اکتفا می‌شود زیرا مدارکی برای اثبات ادعای آنها وجود ندارد و دولت فاقد روند ارزیابی دقیقی است.

رادیو سوئد به تازگی گزارش داد، اداره مهاجرت این کشور به تازگی با استفاده از اشعه ایکس از زانو و دندان عقل پناهجویان درباره سن دقیق آنها تصمیم گیری می کند و انجمن ملی پزشکی قانونی سوئد مسئولیت اجرای این پروسه را برعهده خواهد داشت.

تاکنون اجرای چنین روش جدیدی برای هزار و 340 نفر پیشنهاد شده است و هزار و 207 نفر آن را پذیرفته اند به طور کلی 18 هزار کودک بدون مدرک در سوئد وجود دارد که منتظر بررسی تقاضای اجازه اقامت خود توسط سازمان مهاجرت سوئد هستند.

یکی از وکلای دفتر مشاور پناهجویان و مهاجران به رادیو سوئد گفته است که نگران کیفیت ضعیف ارزیابی سنی توسط اداره مهاجرت است زیرا به نظر می‌رسد که نتایج آن پایه حقوقی ندارد و بیشتر بر اساس حدس و گمان است.

سیاستمداران چپ گرا و فعالان حقوق بشر در سوئد ایده ارزیابی پزشکی سن افراد را که در سایر کشورهای دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد ستفاده می‌شود، غیر انسانی توصیف کرده‌اند.

ایرنا نوشت: سوئد حدود 9.5 میلیون نفر جمعیت دارد و در سال 2015 با افزایش شدید تعداد پناهجویان مواجه بود که علاوه بر وقوع حملاتی علیه پناهجویان، این کشور را به صحنه تظاهرات حامیان و مخالفان حضور مهاجران تبدیل کرد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
148
روز مانده
روز استقلال افغانستان
35
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
328
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
377
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی