رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷
  • السبت ۷ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 24 March

«عبدالله عبدالله»، رییس اجراییه دولت وحدت ملی افغانستان، صبح امروز سه شنبه، ۴ میزان از  موزه ملی افغانستان دیدار کرد. رییس اجراییه دولت وحدت ملی افغانستان در این دیدار که مسوولان وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان حضور داشتند، پس از بازدید از بخش‌های گوناگون گفت: آثار تاریخی، نسخه‌های خطی و مینیاتوری موزه ملی افغانستان، گنجینه بزرگ فرهنگی و تاریخی ماست. […]

«عبدالله عبدالله»، رییس اجراییه دولت وحدت ملی افغانستان، صبح امروز سه شنبه، ۴ میزان از  موزه ملی افغانستان دیدار کرد.

رییس اجراییه دولت وحدت ملی افغانستان در این دیدار که مسوولان وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان حضور داشتند، پس از بازدید از بخش‌های گوناگون گفت: آثار تاریخی، نسخه‌های خطی و مینیاتوری موزه ملی افغانستان، گنجینه بزرگ فرهنگی و تاریخی ماست.

عبدالله، آثار خطی، نسخه‌های تاریخی، عکس‌ها و کتاب‌های موجود در موزه ملی را در سطح منطقه کم نظیر خوان و از کارکنان موزه ملی که در دوره‌های مختلف به حفظ میراث فرهنگی و تاریخی افغانستان پرداختند، تشکر کرد و گفت: ماموران موزه ملی  با صداقت و وطن‌دوستی به پاسداری از میراث فرهنگی و تاریخی کشور پرداختند.

وی، به مسوولان موزه ملی گفت که برخی آثار خطی و نسخه‌های تاریخی نزد وی موجود است و  آن را به موزه ملی می‌سپارد و از شهروندان کشور و نهادهای دولتی خواست که آثار تاریخی و نسخه‌های خطی خود را در موزه ملی ثبت نمایند.

عبدالله، به مسوولان وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان دستور داد تا مشکلات موزه ملی را بررسی کرده و با  وی در میان بگذارند تا به آنها رسیدگی شود.

بیش از  ۹۰۰۰ نسخه خطی، ۱۰۰ هزار اسناد تاریخی و ۵۰ هزار قطعه عکس تاریخی و هزاران جلد کتاب به زبان‌های مختلف از قرن اول هجری و پیش از آن، در موزه ملی افغانستان موجود و این موزه در سال ۱۳۵۶ افتتاح شده است

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
148
روز مانده
روز استقلال افغانستان
35
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
328
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
377
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی