رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الخميس ۱۰ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 26 April

در این نشست درباره چگونگی برقراری صلح و ثبات در افغانستان به ویژه چگونگی گفت‎وگوهای صلح با طالبان به بررسی گرفته خواهد شد. درحالی که قرار است یک نشست به روز چهارشنبه (۲۷ دلو) درباره افغانستان در مسکو برگزار شود، مقام‎های هندی و پاکستانی می‎گویند که در این نشست شرکت خواهند کرد. در این نشست […]

در این نشست درباره چگونگی برقراری صلح و ثبات در افغانستان به ویژه چگونگی گفت‎وگوهای صلح با طالبان به بررسی گرفته خواهد شد.

درحالی که قرار است یک نشست به روز چهارشنبه (۲۷ دلو) درباره افغانستان در مسکو برگزار شود، مقام‎های هندی و پاکستانی می‎گویند که در این نشست شرکت خواهند کرد.

در این نشست درباره چگونگی برقراری صلح و ثبات در افغانستان به ویژه چگونگی گفت‎وگوهای صلح با طالبان به بررسی گرفته خواهد شد.

نماینده‎گان شش کشور یعنی افغانستان، پاکستان، روسیه، چین، ایران وهند در این نشست دیدگاه‌های شان برای دریافت یک راه حل به بحران افغانستان باهم در میان خواهند گذاشت.

هرچند ازایالات متحده امریکا نیز خواسته شده است تا در این نشست شرکت کند، اما دیدگاه واشنگتن دراین باره رسمأ بیان نشده است.

پیش از این، ویکاس سواراپ، سخنگوی وزارت خارجۀ هند گفته بود که یکی از مقام‎های هندی به نماینده‎گی از این کشور در این نشست که به میزبانی مسکو برگذار می‌شود، اشتراک خواهد کرد.

مسکو در ماه دسمبر سال گذشتۀ میلادی نیز میزبان نشست سه جانبه پاکستان، چین و روسیه درباره مسأله صلح افغانستان بود که واکنش‌های کابل را در پی داشت، اما به تازه‌گی سرپرست وزارت خارجۀ افغانستان و وزیرخارجۀ روسیه توافق کردند که نماینده افغانستان نیز در این نشست‌ها اشتراک خواهد کرد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
115
روز مانده
روز استقلال افغانستان
2
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
295
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
344
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی