رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۶ صفر ۱۴۴۰
  • 2018 Wednesday 17 October

سلامت عظیمی، وزیر مبارزه با مواد مخدر افغانستان از افزایش کشت مواد مخدر در بیش از ۱۷۰ ولسوالی در ۲۴ ولایت این کشور خبر داد. وی که به همراه معاون وزارت صحت عامه و فرمانده پلیس کابل برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان مجلس سنا به این نهاد رفته بود درباره افزایش کشت مواد مخدر و […]

سلامت عظیمی، وزیر مبارزه با مواد مخدر افغانستان از افزایش کشت مواد مخدر در بیش از ۱۷۰ ولسوالی در ۲۴ ولایت این کشور خبر داد.

وی که به همراه معاون وزارت صحت عامه و فرمانده پلیس کابل برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان مجلس سنا به این نهاد رفته بود درباره افزایش کشت مواد مخدر و شمار معتادان به ویژه در شهر کابل به نمایندگان سنا پاسخ دادند.

وزیر مبارزه با مواد مخدر افغانستان در این نشست تاکید کرد که کشت مواد مخدر در سال جاری افزایش یافته است. به گفته وی، در سال جاری ۳۲۸ هکتار زمین در بیشتر از ۱۷۰ ولسوالی در ۲۴ ولایت، تریاک کشت شده و ۵۰ درصد کل تریاک این کشور در ولایت ناآرام هلمند کشت می‌شود.

سلامت عظیمی ناامنی و افزایش تقاضای جهانی برای مواد مخدر را از دلایل عمده افزایش کشت تریاک در افغانستان عنوان کرد.

وزیر مبارزه با مواد مخدر افغانستان بیان داشت: با وجود اینکه هماهنگی در راستای مبارزه با مواد مخدر در این کشور بهبود یافته است، اما با آن همه دستاوردها از تطبیق برنامه مبارزه با مواد مخدر قابل قبول نیست و به‌همین منظور این وزارت در حال بازنگری این برنامه است.

سلامت عظیمی تاکید کردکه معیشت بدیل و کاهش تقاضای مواد مخدر از اهداف برنامه عمل مبارزه با مواد مخدر است و جامعه جهانی نیز در تطبیق این برنامه مسئولیت دارد.

بر اساس آمارها، هم اکنون حدود ۳.۵ میلیون نفر در افغانستان به نوعی از مواد مخدر استفاده می کنند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
59
روز گذشته
روز استقلال افغانستان
172
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
121
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
170
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی