رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷
  • السبت ۷ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 24 March

رولا غنی، بانوی نخست افغانستان تاکید می‌کند که شهروندان باید در پاک‌نگه‌داشتن محیط زیست مسؤولیت‌شان را به درستی انجام دهند. رولا غنی در کنفرانسی که روز سه‌شنبه(۲ قوس) با حضور شماری از اعضای کابینه و مقام‌های حکومتی برگزار گردیده بود گفت وظیفۀ ما است تا مسؤولیت شهروندی را در پاک‌نگه‌داشتن محیط زیست انجام دهیم. خانم […]

رولا غنی، بانوی نخست افغانستان تاکید می‌کند که شهروندان باید در پاک‌نگه‌داشتن محیط زیست مسؤولیت‌شان را به درستی انجام دهند.

رولا غنی در کنفرانسی که روز سه‌شنبه(۲ قوس) با حضور شماری از اعضای کابینه و مقام‌های حکومتی برگزار گردیده بود گفت وظیفۀ ما است تا مسؤولیت شهروندی را در پاک‌نگه‌داشتن محیط زیست انجام دهیم.

خانم غنی هم‌چنان از نهادهای زیربط نیز درخواست توجه کرده گفت که ما در برابر نسل‌های آینده مسؤولیت داریم تا شرایط محیط زیست به‌تر را برای‌شان آماده سازیم.

در همین حال فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه گفت شواهد نشان می‌دهد که رابطۀ مستقیم و جدی میان حفظ الصحۀ مناسب و سوء تغذی که منجر به قدکوتاهی می‌شود و هم‌چنان پولیو یا فلج کودکان وجود دارد.

وزیر صحت گفت افغانستان یکی از دو کشوری‌ست که هنوز مرض پولیو در آن شیوع دارد و حفظ الصحۀ نامناسب در انتشار این بیماری نقش حیاتی دارد.

به گفتۀ آقای فیروز عدم دست‌رسی به آب آشامیدنی، عدم نظافت و حفظ الصحۀ مصؤون در افغانستان نگران‌کننده است و باید مورد توجه قرار گیرد.

این در حالی‌ست که افغانستان، به ویژه محیط شهری آن دارای نامناسب‌ترین محیط زیستی برای زنده‌گی است و با افزایش نفوس و نیازمندی‌ها برای استفاده، محیط آن نیز حالت نگران‌کننده‌یی را به خود گرفته‌است.

در پهلوی دیگر دلایلی که در آلوده‌ساختن محیط زیست نقش دارد، بی‌توجهی شهروندان یکی از دلایل عمده‌یی‌ست که در افزایش این آلوده‌گی نقش دارد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
148
روز مانده
روز استقلال افغانستان
35
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
328
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
377
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی