رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۴ ربيع أول ۱۴۴۰
  • 2018 Tuesday 13 November

گروه ارت لورد افغانستان جایزه‌ی نوآوری در مبارزه با فساداداری شیخ تمیم بن حمید آلثانی را به خود اختصاص داد. این جشنواره که چهار روز پیش در شهر ویانای کشور اتریش برگزار شد، هنرمندان افغانستان توانستند جایزه‌ی نوآوری مبارزه با فساد اداری را بگیرند. گزارش شده که این مراسم در هوتل هاف در ویانا برگزار […]

گروه ارت لورد افغانستان جایزه‌ی نوآوری در مبارزه با فساداداری شیخ تمیم بن حمید آلثانی را به خود اختصاص داد.

این جشنواره که چهار روز پیش در شهر ویانای کشور اتریش برگزار شد، هنرمندان افغانستان توانستند جایزه‌ی نوآوری مبارزه با فساد اداری را بگیرند.

گزارش شده که این مراسم در هوتل هاف در ویانا برگزار شد و در آن سازمان‌ها، افراد و گروه‌هایی از اروپا، آسیا، امریکای جنوبی و افریقا نامزد کسب جایزه بودند.

کابل تایمز نگاشته است، جایزه از سوی بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل و شیخ تمیم بن حمید آلثانی به هرمندان افغانستان اهدا شد.

گروه ارت لورد افغانستان شامل تعدادی از جوانان هنرمند است که با نقاشی و طراحی‌های گرافیکی علیه فساد اداری در افغانستان مبارزه می‌کنند.

آنان تصاویری را بر دیوارهای کابل رسامی کرده و فرهنگ همگرایی و مبارزه با فساد را ترویج می‌کنند.

ارت لورد افغانستان با شعار “من تو را می‌بینم” تصویر یک چشم را بر دیوارها رسامی کرده و یک نوع تهدید را برای کسانی که رشوت می‌گیرند به وجود آورده‌اند.

ROLACC نهادی است که این جایزه را به وجود آورده و هدفش نیز روحیه دادن، تشویق کردن گروه‌ها است تا علیه فساد اداری در کشورهای مختلف تلاش کنند.

پیشتر امید شریفی از بنیانگذاران این کار گفته بود که در کمتر از دو سال از آغاز به کار این گروه تا حالا موفق شده‌ ۱۵ دیوار بلند امنیتی کابل را نقاشی کنند. از دیوار‌های وزارت امور داخله، سفارت آلمان، اداره عمومی امنیت ملی و کاخ ریاست جمهوری گرفته تا پایگاه‌های نیروهای بین‌المللی در کابل.

به نقل تلویزیون یک، محتوای نقاشی‎ها عمدتا متمرکز به شعارهای ضد فساد، تشویق ورزشکاران تیم ملی، کارگران شهرداری، حقوق زنان، تقویت نیروهای امنیتی و پیام‌های دلگرم‌کننده برای حس وطندوستی، احترام به حقوق بشر و حقوق زنان است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
86
روز گذشته
روز استقلال افغانستان
199
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
94
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
143
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی